Grupa I

Nauczycielki: mgr Agnieszka Mikołajczyk, mgr Katarzyna Kaźmierczak

Pomoc nauczyciela: Anna Lutostańska

Grupa pierwsza to "Maluchy",
z nas są bardzo dzielne zuchy!
Do przedszkola przychodzimy,
zawsze fajnie się bawimy.
Fajne ciocie w grupie mamy,
dzięki którym świat poznamy!

Sadzimy rośliny

W czwartek 25 kwietnia  przedszkolaki z grupy I zamieniły się w małych ogrodników i zabrały  się za sadzenie kwiatów doniczkowych. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się co jest potrzebne roślinom do wzrostu? Następnie wsypywały ziemię do skrzynek i uczyły się sadzić rośliny. Na koniec wszystkie sadzonki zostały obficie podlane. Maluszki bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Celem tego działania było zapoznanie dzieci z potrzebami i wymaganiami roślin, kształtowanie nawyków dbania o rośliny oraz ukazanie dzieciom prostych prac gospodarczych.

„Mamo, tato poczytaj mi”

W czwartek 11 kwietnia  Pani Paula - mama Doriana, w ramach akcji „Mamo, tato, poczytaj mi” odwiedziła Maluszki. Dzieci wysłuchały bajki autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Szara myszka i kolory”. Zabawny, rymowany tekst, opowiadający historię szarej myszki, czytany przez Rodzica, bardzo podobał się dzieciom. Dziękujemy Pani Paulo :)

Urodziny Basi

W środę 3 kwietnia Basia razem z koleżankami i kolegami z grupy świętowała swoje 4 urodziny.  Wspólnie zaśpiewaliśmy Basi "Sto lat", złożyliśmy życzenia. Były słodkie czekoladki. Basi życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

„Mamo, tato poczytaj mi”

Zachęcamy rodziców do włączenia się do akcji czytania dzieciom literatury dziecięcej. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do przedszkola  i czytają dzieciom bajki, baśnie itp. Czytane utwory są przynoszone przez rodziców z domu, albo pochodzą z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.

We wtorek 26 marca Pani Karolina - mama Basi R. odwiedziła przedszkolaki z grupy I i zainagurowała akcję. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Siedem duszków tęczy”. Dziękujemy Pani Karolino!

Pamiętajmy! Człowiek nie rodzi się czytelnikiem. Trzeba w nim obudzić zamiłowanie do książki, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie dzieciom.

Urodziny Marka

W poniedziałek 25 marca swoje 4 urodziny świętował Marek. Dzieci odśpiewały jubilatowi "Sto lat", złożyły życzenia. Potem był czas na słodki poczęstunek - cukierki.

Dzień Matematyki

W czwartek 14 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Matematyki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych dostosowanych do ich wieku. Dzieciaki m. in. liczyły, klasyfikowały, ważyły, kodowały, rozpoznawały figury geometryczne. Celem zajęć było kształcenie kompetencji matematycznych oraz integracja środowiska przedszkolnego.

Zajęcia taneczne

W poniedziałek 11 marca odbyły się w przedszkolu kolejne zajęcia taneczno - rozwojowe "Obudź w sobie lwa". Przedszkolaki z grupy I bawiły się przy skocznej muzyce w towarzystwie pani animator.

8.03.2024 - Dzień Kobiet

Ostatki

We wtorek 13 lutego w ostatni dzień karnawału w grupie pierwszej odbyły się „zajęcia ostatkowe”. Dzieci zapoznały się z obrzędami i tradycjami ostatkowymi, jednak najwięcej radości sprawiła im zabawa w przebieranki.

Urodziny Doriana

W poniedziałek 18 grudnia swoje 3 urodziny świętował Dorian. Tradycyjnie odśpiewaliśmy „Sto lat”, złożyliśmy życzenia, potem był czas na pyszne cukierki.

Wigilia w grupie I

W czwartek 14 grudnia odbyła się w naszej grupie Wigilia. Na początek wedle tradycji – z białym opłatkiem w ręku złożyliśmy sobie życzenia. Następnie dzieci usiadły do słodkiego poczęstunku przy wigilijnym stole.Przedszkolaki miały okazję spróbować świątecznych słodkich specjałów: tj. makiełki, piernik, makowiec, marcepan, lukrowane pierniczki itp. Podczas biesiady przy wigilijnym stole dzieci odwiedził także Święty Mikołaj rozdając prezenty. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Mikołajki - 6.12.2023

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

W środę 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Mikołaj obdarował dziewczynki lalkami, a chłopców samochodami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość. Dziękujemy Mikołaju za wszystkie prezenty i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!

Warsztaty naukowe

W środę 29 listopada w przedszkolu gościliśmy pracownika Planetarium w ramach spotkań naukowych "Poznajemy świat przez doświadczenia". Dzieci uczestniczyły w prostych doświadczeniach fizycznych - wspólnie starały się znaleźć odpowiedź na pytanie "Dlaczego tak się dzieje?".

Zajęcia logopedyczne

We wtorek 28 listopada przedszkolaki z grupy I wzięły udział w zajęciach zatytułowanych "Czego szuka pingwin?" prowadzonych przez logopedę - panią Annę Ronek. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały opowiadania, oglądały ilustracje, wykonywały ćwiczenia artykulacyjne. Celem zajęć było usprawnianie języka, warg, podniebienia miękkiego, żuchwy oraz opanowanie przez dzieci umiejętności świadomego kierowania ruchem narządów artykulacyjnych.

Dzień Kredki - 22.11.2023

W środę świętowaliśmy Dzień Kredki. Z tej okazji w grupie odbyły się zajęcia z kredką w roli głównej. Dzieci między innymi słuchały „Bajki o zielonej kredce” autorstwa Agnieszki Galicy, brały udział w zabawie „Znajdź coś w kolorze…”, uczestniczyły w zabawie orientacyjno - porządkowej „Kolory”, zapełniały rysunek konturowy kredkami. Głównym celem tego dnia było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych.