Grupa III

Grupę trzecią przedstawiamy,

od maluchów uciekamy.

Choć jeszcze nie starszaki,

to bardzo mądre Średniaki.

Malujemy i śpiewamy

rysujemy i biegamy.

Wszystko sami już zjadamy.

Po obiedzie posprzątamy.

Pędzle, kredki, książki, farby,

to są wszystko nasze skarby.

Mamy tutaj rzeczy wiele,

też są nasi przyjaciele.

Co się często uśmiechają,

do grupy III zapraszają!!!

Szkoła Rzemiosła w Lodzi

W dniu 3.04 dzieci z gr. III były na pieszej wycieczce w Zespole Szkół Rzemiosła w Łodzi przy ul. Żubardzkiej aby uczestniczyć w warsztatach fryzjerskich. Dziewczynki chętnie poddały się zabiegom malowania włosów kolorowymi farbami w sprayu, zaplataniu warkoczyków czy malowaniu buzi. Mimo iż więcej atrakcji było dla dziewczyn to chłopcom również bardzo podobały się warsztaty. Dzieci poznały bliżej zawód fryzjera oraz wyposażenie salonu fryzjerskiego. Bardzo dziękujemy p. Marcie Wawrzko-Siurtek- mamie Kacperka, która zorganizowała te warsztaty w miejscu swojej pracy. Dzieci były zachwycone.

Światowy Dzień Wody z PAH

W poniedziałek 25 marca przedszkolaki z grupy III dowiedziały się, jak dużo wody znajduje się na kuli ziemskiej i w ciele człowieka. Dowiedziały się, że wodę wykorzystujemy nie tylko do picia, gotowania, higieny osobistej, prania, sprzątania, podlewania roślin, ale również do produkcji zabawek, ubrań, sprzętów, żywności. Zapoznały się z pojęciem "wirtualna woda". Dowiedziały się również, w jaki sposób można podczas codziennych czynności oszczędzać wodę i dlaczego jej oszczędzanie jest tak ważne. Wykonały plakat "Woda wokół nas". Odwiedziły również starszaki z planszami demonstracyjnymi. Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy i kolorowankę.

Warsztaty Świateczne

Dnie 23.03.2024 roku w naszej grupie odbyły się Warsztaty Świateczne z p. Paulą Kobus-mamą Kornela. Dzieci samodzielnie wykonały wielkanocne zajączki.

Akademia Kulturalnego Pasażera

W dniu 6 lutego grupa III odwiedziła Akademię Kulturalnego Pasażera w Łodzi przy ul. Wierzbowej. Dzieci poznały zasady bezpiecznego podróżowania i kulturalnego zachowania w komunikacji miejskiej jak również potrafiły dostrzec różnicę w działaniu i budowie autobusu i tramwaju. Dzieci wróciły zachwycone.