Grupa II

Nauczyciel: mgr Iwona Kacprzak, mgr Justyna Włodarczyk

Pomoc nauczyciela: Barbara Buba

II grupa to 4 latki

- dzieci z wesołej gromadki.

Do przedszkola chodzić lubimy.

Tutaj śpiewamy, tutaj tańczymy,

dobrych manier się uczymy.

Nasza pani uśmiechnięta

do zabawy nas zachęca.

Ciekawości pełni świata

w poznawaniu nowych zasad.

Do nauki mamy zapał.

Tutaj każdy ważny jest

bo przedszkole naszym

drugim domem jest!!!

Wycieczka do Muzeum Kinematografii

W piątek 19 kwietnia dzieci z grupy 2 były na wycieczce w Muzeum Kinematografii. Przedszkolaki brały udział w lekcji muzealnej: „Dzieci lubią nie tylko misie”, opartej o najsłynniejsze polskie dobranocki. Dzieci układały bajkowe puzzle, rozwiązywały twórcze zagadki oraz rymowane quizy. Podczas lekcji muzealnej dzieci oglądały autentyczne lalki oraz materiały z planów zdjęciowych. Następnie dzieci zwiedzały wystawę: „Pałac Pełen Bajek”, gdzie można było m.in wejść do budy Reksia, odwiedzić domek Misia Uszatka oraz zobaczyć rodzinę Muminków. Na koniec miała miejsce projekcja animacji, gdzie dzieci na dużym ekranie oglądały przygody bohaterów rysunkowych m.in. Bolka i Lolka, Smoka Wawelskiego, Pampaliniego oraz Reksia.

Dzień Matematyki - 14 marca

14 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matematyki. Dzieci z grupy V przygotowały w swojej sali zabawy matematyczne dla wszystkich grup. Przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy, układały rytmy. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem.

Zajęcia taneczne

W poniedziałek 29 stycznia odbyły się w przedszkolu zajęcia taneczno - rozwojowe "Obudź w sobie lwa". Przedszkolaki z grupy II wraz z dziećmi z grupy I bawiły się przy skocznej muzyce w towarzystwie pani animator.

Spotkanie z Mikołajem

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W czwartek 14 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci z grupy II. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, a Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Na koniec miało miejsce wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Wycieczka do biblioteki

W środę 13 grudnia dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach z głośnego czytania. Przedszkolaki zapoznały się z treścią książeczki pt: „Precelek i pierwszy śnieg”, która opowiadała o przygodach kota Precelka. Następnie dzieci mogły pooglądać inne książeczki dla najmłodszych oraz pobawić się zabawkami edukacyjnymi.

Bal Jesieni - 15.11.2023

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 3

W dniu 13 listopada dzieci z grupy II uczestniczyły w comiesięcznych spotkaniach w bibliotece. Dzieci zapoznały się z treścią książki pt. "Sprzątam po zabawie".